Kayseri Kickboks Kayseri Kickboks

ORHAN ÖZAKTI

1970 Yılında Afyonkarahisar’da doğdu. İlk orta ve lise tahsilini  Afyonkarahisar’da tamamladı. Uzak doğu sporlarına 1980 yılında 10 yaşında ‘Judo’ ile başladı. Daha sonra İsmail Bulduk nezaretinde Taekwondo çalışmaya başladı. Bu sporda birçok başarısı oldu. Askeri okul tahsili için İzmir’e gitti. Orada ‘Kung-fu’ ve ‘full contact’ çalıştı.1990 yılında görevi sebebi ile Kayseri ye gitti Burada çalışmalara devam etti. Aksaray ilinde ‘Taekwondo’antrenörlük kursuna katıldı ve kursu başarı ile bitirerek ‘Taekwondo’ 1.kademe antrenörü oldu.


Daha sonra ‘Özay Savunma İhtisas Kulübünü kurdu’ Selahattin Bıyıklı, Erdin Aygün ve birçok arkadaşı ile beraber ‘Kıck Boks’ federasyon kuruluş çalışmalarına  başladı.1993 yılında Almanya gitti. Orada Harabi Derin ile tanıştılar. Sami Akın ve Orhan Doğan,İsmail Altay la beraber birçok‘ Kıck boks’ galalarında ve Uluslar arası ‘Kıck Boks’ müsabakalarına katılıp birçok dereceler aldı.(WAKO)Türkiye ye dönerek ‘Kıck boks’ federasyonu  kuruluş çalışmalarına hız verdi. Kıbrıs da İKBAF federasyonunun  düzenlemiş olduğu ‘Kıck Boks Altın Kemer Profesyonel Balkan Şampiyonası’na  İlhami ÖZDEN  ile katıldı  ve Balkan Şampiyonu oldu.

Daha sonra ‘Kıck boks’  branşı Boks federasyonuna bağlanarak  Faaliyetlerine resmi bir şekilde devam etti  ve federasyon Organize Komitesinde  görev aldı. 1995 yılında Kanada da yapılan Dünya Şampiyonasında ilk  Milli Takım Antrenörü olarak katıldı (IAKSA).aynı yıl spor gazetesi tarafından ‘Yılın Antrenörü’ seçildi. Aynı yıl Samsun da yapılan ‘Vücut Geliştirme Antrenörlük Kursu’na katıldı ve Vücut Geliştirme  Antrenörü oldu. Ankara da açılan ‘Step Aerobik ve Strejıng Antrenörlük kursu’na katılarak Antrenör oldu.1996 yılında Danimarka da yapılan ‘TÜRKİYE-DANİMARKA’ Kick boks maçına dövüşçü olarak katıldı full contact (WAKO).

1996 Yeni Kayseri gazetesi tarafından ‘Yılın Antrenörü’ seçildi